Unul dintre cei mai cunoscuți și iubiți apologeți ortodocși de la noi, Claudiu Răducu, de la Timișoara, explică scurt pe doi de ce românii nu mai trebuie să voteze PNL, PSD, USR și PMP. Și spune că soluția este AUR – Alianța pentru Unirea Românilor, singurul partid patriotic și creștin.
Claudiu Răducu (n. 1969) a facut studii universitare de teologie, postuniversitare de sociologie politică, de politici publice și advocacy și doctorale de filosofie. A fost membru PNȚCD și al Partidului Popular European și a făcut pregătire parlamentară europeană sub egida Fundației Shumann, care se ocupă de pepiniera creștin-democrată europeană.
Vă rugăm să urmăriți înregistrarea video de mai jos.
- Sf. Gherasim de la Tismana, ultimul Crăciun la penitenciarul de la Târgu Ocna (1951): Aici va fi într-o zi pelerinaj. Acum pare cu neputinţă, dar dincolo de mijloacele omeneşti există o iconomie divină şi ea va renaşte omenirea - 25 decembrie 2025
- Nașterea Domnului (Crăciunul) - 24 decembrie 2025
- Claudiu Târziu: Legea Vexler ne șterge și sfinții din icoane - 24 decembrie 2025
