Pasagerii care au certificat digital european nu mai trec, de marți, prin controlul DSP din aeroport, a anunțat Compania Națională Aeroporturi București (CNAB), potrivit Agerpres.
Astfel, toţi pasagerii care sosesc pe aeroportul Henri Coandă din ţări aflate pe lista galbenă pot utiliza fluxul verde (fără control DSP) dacă prezintă un certificat digital european COVID sau un test PCR efectuat cu cel mult 72 ore înainte de îmbarcare.
De asemenea, pasagerii care sosesc din ţări aflate pe lista roşie pot utiliza, de asemenea, fluxul verde, dar numai dacă prezintă un certificat digital european COVID.
„Precizăm că certificatele digitale emise de Marea Britanie nu sunt valabile”, se spune în comunicatul CNAB.

- Tăierea Capului Sfântului Proroc Ioan Botezătorul (29 august) - 28 august 2025
- CE: Ursula von der Leyen vizitează statele UE din prima linie pentru a consolida solidaritatea și apărarea. Când ajunge în România șefa Comisiei Europene - 28 august 2025
- Zeci de trenuri CFR Călători și Transferoviar Călători, ANULATE de la 1 septembrie. Anunțul CFR SA - 28 august 2025
Acesta e doar începutul. Atâta timp cât cireada aceeptă absoulut orice încălcare a drepturilor și libertăților fundamentale, de dragul ”securității”, suntem condamnați.
Între timp se dau cât mai multe ”drepturi„ sodomiților și celor cu „genuri” fluide și ”minorităților” de orice fel.