Aproape 450.000 de români au semnat deja pe site-ul josiohannis.ro pentru suspendarea și demiterea președintelui Iohannis.
Potrivit datelor disponibile pe site-ul josiohannis.ro, 448.681 de români au semnat, până sâmbătă, 11 decembrie, pentru suspendarea și demiterea președintelui Iohannis.
Reamintim că la începutul lunii noiembrie, partidul AUR a inițiat procedura pentru suspendarea președintelui Klaus Iohannis, după cum au anunțat, în cadrul unei conferințe de presă, copreședinții partidului, senatorul Claudiu Târziu și deputatul George Simion.

- Europarlamentarul Claudiu Târziu, despre pana de curent din Spania, Portugalia și sudul Franței: UN SEMNAL DE ALARMĂ EXTREM DE GRAV pentru lumea hiperdigitalizată în care trăim - 29 aprilie 2025
- Pană masivă de curent în Spania, Portugalia și în anumite zone din Franța. Reacția Comisiei Europene și apelul ministrului Energiei către români - 28 aprilie 2025
- Primăria Capitalei a aprobat marșul LGBT pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor - 28 aprilie 2025