Poate că, într-o zi, Cei ce nu mai sunt și care s-au jertfit în luptă cu Ucigașul Roșu, vor avea parte de un duh adevărat de cinstire și viitoare aducere aminte din partea Țării, a locuitorilor și conducătorilor ei.
Poate că, într-o zi, Făuritorilor de Țară, conștiințe de slujire națională care au fost exterminați în temnițe proletare și aruncați apoi în bezna păgână li se va decerna, de către cineva, Steaua Țării cu panglică de lacrimi și sânge.
Poate că, într-o zi, vom fi chemați și noi la un proces al Comunismului, cel real, să fim mărturie.
Poate că, într-o zi, când ne vom întruni legitimați de trecutul recent de osândă, unii purtători de suflete vândute nu vor mai încerca să deturneze adevărul istoric și suferința noastră spre interese străine de Neam și Țară.
Poate că, chiar mâine, va fi începutul…
GHEORGHE PETROV
- Sâmbăta morților. Moșii de toamnă - 1 noiembrie 2025
- Kyiv Post: Statele Unite reduc efective militare din Bulgaria, Ungaria și Slovacia, după România. Vor fi retraşi aproximativ 3.000 de militari din Europa - 31 octombrie 2025
- Deputat UDMR, discurs halucinant în Parlamentul ROMÂNIEI. A cerut autonomia așa-zisului ținut secuiesc: Nu noi trebuie să plecăm (VIDEO) - 31 octombrie 2025
