Un incendiu de vegetație a izbucnit, duminică, 17 iulie, în apropiere de localitatea Vitănești, județul Teleorman,traficul fiind oprit pe ambele sensuri de mers din cauza vizibilității reduse din zonă, anunță Antena3.
„Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că pe DN 6, la kilometrul 75, în apropiere de localitatea Vitănești, județul Teleorman, circulația rutieră este oprită pe ambele sensuri de mers, din cauza unui incendiu de vegetație, care afectează vizibilitatea în zonă”, a anunțat Centrul Infotrafic.
Nu sunt înregistrate victime.Valorile de trafic sunt în creștere, pe ambele direcții.
Incendiul se manifestă în apropierea drumului european E70, pe aproximativ 50 de ha de miriște, cu degajări de fum pe carosabil.
Știri pe același subiect:

- Maia Sandu, conferință comună cu lideri europeni veniți la Chișinău. Discurs despre „Moldova” și „moldoveni”, nimic despre România - 27 august 2025
- Parlamentul European, în sesiune plenară la Strasbourg (8-11 septembrie). Ursula von der Leyen prezintă Starea Uniunii - 27 august 2025
- Ajutoare de stat de peste 170 de milioane de lei pentru DRM Draxlmaier și Automobile Dacia - 27 august 2025