Elena Lasconi, candidata USR la alegerile prezidențiale anulate de CCR, a lansat, vineri, un apel pentru identificarea în instituțiile statului a angajaților care au anumite „afinități ideologice”.
„Ar trebui să-i identificăm în toate instituțiile statului, în special din structurile de forță, pe toți cei despre care găsim dovezi că au afinități ideologice sau de participare în mișcări, rețele sau organizații de natură fascistă, neolegionară, de extremă dreapta sau cu afinități filoruse”, a transmis, vineri, pe Facebook, Elena Lasconi.
- Slujbe de pomenire pentru eroii Revoluției din decembrie 1989 - 15 decembrie 2025
- Parlamentul European se reunește la Strasbourg, în ultima sesiune plenară din 2025: apărarea, agricultura și mediul, în prim-plan - 14 decembrie 2025
- Claudiu Târziu: România a intrat sub un asediu ideologic fără precedent. Păstrarea identității este o bătălie existențială - 13 decembrie 2025
