Înalta Curte de Casație și Justiție (ICCJ) judecă joi recursul depus de Călin Georgescu după ce, săptămâna trecută, Curtea de Apel Bucureşti i-a respins ca neîntemeiată cererea din dosarul în care ataca trei decizii ale Biroului Electoral Central (BEC) adoptate după ce Curtea Constituţională a hotărât anularea alegerilor prezidenţiale, anunță News.ro.
Potrivit sursei citate, mai mulţi susţinptori ai lui Călin Georgescu s-au strâns deja la sediul instanţei, aşteptând sosirea sa. La faţa locului a fost constituit şi un dispozitiv de forţe de ordine.
Procesul este programat la ora 13.30. Ședința este publică.

- 18 septembrie/ Sfântul Preot Ilarion Felea. 64 de ani de la mucenicia din închisoarea de la Aiud - 18 septembrie 2025
- Dublă măsură? Guvernul de la Budapesta interzice vânzarea unei companii de lactate, în timp ce un investitor ungur cumpără Napolact - 18 septembrie 2025
- Acord în coaliție pentru împărțirea funcțiilor. Nicio soluție pentru plafonarea prețurilor și reforma administrativă - 18 septembrie 2025