Bucharest Pride, festivalul dedicat homosexualilor, va avea loc în luna august, în Postul Adormirii Maicii Domnului

Bucharest Pride 2021 se va desfășura în acest an în perioada 9-14 august, a anunțat, luni, Asociația Accept România.

Anul acesta, la Bucharest Pride, „va exista Pride Park, un spațiu în aer liber care va găzdui o serie de evenimente care vor celebra cultura și comunitatea queer din România”, au anunțat organizatorii.

Tot atunci va avea loc și marșul Bucharest Pride, organizat începând cu 2005.

Sursa: Accept România

Festivalul homosexualilor, care se desfășura de obicei în luna iunie, este programat acum în luna august, în perioada 9-14 august, în Postul Adormirii Maicii Domnului.

Adormirea Maicii Domnului este prăznuită în fiecare an în ziua de 15 august și este una dintre cele mai importante sărbători pentru creștini.

4 comentarii la „Bucharest Pride, festivalul dedicat homosexualilor, va avea loc în luna august, în Postul Adormirii Maicii Domnului”

Comentariile sunt închise.

%d blogeri au apreciat: