Peste un milion români au semnat pe site-ul josiohannis.ro pentru suspendarea și demiterea președintelui Klaus Iohannis.
Potrivit datelor disponibile pe site-ul josiohannis.ro, 1.008.728 de români au semnat, până luni, 21 februarie, pentru suspendarea și demiterea președintelui Iohannis.
Reamintim căpartidul AUR a inițiat procedura pentru suspendarea președintelui Klaus Iohannis, după cum au anunțat, în cadrul unei conferințe de presă, copreședinții partidului, senatorul Claudiu Târziu și deputatul George Simion.
Potrivit unui sondaj, realizat pe această temă de HotNews, 74% dintre respondenți consideră că președintele Iohannis ar trebui suspendat.

- România, locul I pe echipe la Olimpiada Balcanică de Matematică 2025, cu patru medalii de aur și două de argint - 30 aprilie 2025
- Spania, campioana Europei la energie regenerabilă, salvată de motorină în toiul penei istorice de curent - 30 aprilie 2025
- Ilie Bolojan convoacă CSAT, miercuri, la Cotroceni. Participarea României la răspunsul european în Ucraina și Planul național privind mobilitatea militară, pe agenda ședinței - 30 aprilie 2025
Trădător.