Premierul Marcel Ciolacu, care se identifică ca fiind creștin, se declară „sută la sută” pentru avort.
Întrebat, marţi seară, într-o emisiune difuzată online, dacă este pentru sau împotriva avortului, candidatul PSD pentru funcţia supremă în stat, Marcel Ciolacu, s-a declarat pentru dreptul femeii de a avorta, notează News.ro.
„Sută la sută pentru. Fără discuţie”, a răspuns Marcel Ciolacu, întrebat dacă este pentru sau împotriva avortului.
- Liderii europeni propun o forță multinațională pentru Ucraina, condusă de Europa, cu contribuții ale „națiunilor voluntare” - 16 decembrie 2025
- Slujbe de pomenire pentru eroii Revoluției din decembrie 1989 - 15 decembrie 2025
- Parlamentul European se reunește la Strasbourg, în ultima sesiune plenară din 2025: apărarea, agricultura și mediul, în prim-plan - 14 decembrie 2025

Marcel Ciolacu incet, incet se afunda in rahat.
Omorul, chiar dacă se referă la un om sau la un pui de om, înseamnă același lucru ca act sau gest .
Un părinte care își omoară propriul copil se face vinovat de infanticid.
Rămîne însă de văzut dacă o femeie care își ucide propriul prunc, nenăscut încă, poate fi considerată Mamă , și deci încadrată la infanticid, sau Asasin, și încadrată drept urmare la Omor cu premeditare .
Mai circula însă și unele povești în care ni se spune că un prunc nenăscut nu există. Cum să nu existe dacă se vede la ecograf, poate fi măsurat, se mișcă și se hrănește? Nu este vorba decît despre programe de spălare pe creier de tip Tavistock .
În cazul de față , faptul că reprezentantul Crimei internaționale acordă cu maiestate dreptul de a omorî oricărei femei , garantindu-i în acest fel imunitatea , nu demonstrează decît că el și cei ce îl țin la capătul sforii doresc să facă din femei complicele lor întru crimă . Și ca atare aliate . În scopul reducerii populației mondiale , căci totul se rezumă la aceasta.
Și la sacrificii omenești, însă aceasta este o altă discuție.