Roșca Aurel, subofițer SMURD în vârstă de doar 45 de ani, a murit subit, a anunțat ISU Arad, fără să dezvăluie cauzele decesului.
„Zeci, poate sute de vieți salvate, inimi pe care le-a făcut din nou să bată în cei peste 15 ani de intervenție, în special pe echipajul SMURD.
Un camarad de nădejde, mereu pregătit pentru a veni în sprijinul celor care aveau nevoie de el.
Din păcate azi noapte inima colegului nostru s-a oprit brusc pentru totdeauna, plt.adj Roșca Aurel alăturându-se Detașamentului de pompieri din cer!
Aurel, pompierii nu mor niciodată! Vei rămâne mereu în inimile noastre!
Dumnezeu să te așeze în rândul celor drepți. Suntem alături de familia greu încercată”, a transmis, duminică, pe Facebook, ISU Arad.
- Ministrul Finanțelor, Tánczos Barna, recunoaște că se ia în calcul creșterea TVA: Sunt analizate variante - 12 ianuarie 2025
- UPDATE/ Zeci de mii de oameni, prezenți la protestul de duminică, 12 ianuarie, din București - 12 ianuarie 2025
- Europarlamentarul Claudiu Târziu, la protestul față de anularea alegerilor: Puterea trebuie să înțeleagă că nu se poate juca cu drepturile constituționale ale românilor - 10 ianuarie 2025
Era vaxinat?