Peste 800.000 de români au semnat pe site-ul josiohannis.ro pentru suspendarea și demiterea președintelui Klaus Iohannis.
Potrivit datelor disponibile pe site-ul josiohannis.ro, 801.149 de români au semnat, până luni, 7 februarie, pentru suspendarea și demiterea președintelui Iohannis.
Reamintim căpartidul AUR a inițiat procedura pentru suspendarea președintelui Klaus Iohannis, după cum au anunțat, în cadrul unei conferințe de presă, copreședinții partidului, senatorul Claudiu Târziu și deputatul George Simion.
Potrivit unui sondaj, realizat pe această temă de HotNews, 74% dintre respondenți consideră că președintele Iohannis ar trebui suspendat.
AUR a actualizat, săptămâna trecută, lista cu localități unde este nevoie de voluntari pentru strângerea de semnături. Până acum, în această campanie s-au implicat peste 8.000 de voluntari

- Nicușor Dan, în videoconferință la reuniunea convocată de premierul britanic Keir Starmer și de Emmanuel Macron pe tema sprijinului pentru Ucraina - 11 iulie 2025
- Acces restricționat în București pentru mașinile vechi și diesel. Ce prevede proiectul de 15 milioane de euro privind zona cu emisii reduse (LEZ) - 11 iulie 2025
- Sesizarea lui Nicușor Dan privind neconstituționalitatea Legii Vexler susține că opera lui Mihai Eminescu conține idei și concepții xenofobe, inclusiv antisemite - 11 iulie 2025