Tenismenul sârb Novak Djokovic a câştigat la Astana al 90-lea titlu din cariera sa, învingându-l duminică pe grecul Stefanos Tsitsipas în două seturi, 6-3, 6-4, în finala turneului ATP 500 găzduit de capitala Kazahstanului, informează agenția AFP, citată de Agerpres.

Este al doilea turneu consecutiv câştigat de sârb, după cel de la Tel Aviv, şi al patrulea din acest sezon, în care el nu a putut participa la mai multe competiţii din cauza refuzului său de a se vaccina împotriva Covid-19. Djokovic, multă vreme numărul 1 mondial, este acum pe locul 7 în ierarhia internaţională. Tsitsipas este locul 6 ATP.

Pe același subiect:

Interzis în SUA, biruitor la Tel Aviv. Tenismanul sârb Novak Djokovic a câștigat al 89-lea titlu ATP din carieră

Interzis în America! Novak Djokovic a anunțat că NU poate participa la US Open. Tenismenul nu este vaccinat anti-covid

Novak Djokovic: Nu sunt vaccinat şi nu intenţionez să mă vaccinez. Renunță sârbul la US Open din SUA? (VIDEO)

Novak Djokovic s-a RETRAS de la două turnee importante din SUA, din cauza vaccinării anti-covid

Un comentariu la „Tenismenul sârb Novak Djokovic a câştigat la Astana al 90-lea titlu din cariera sa”

1. Daca vrei sa castigi un turneu in SUA,Australia sau in alte state nedemocratice trebuie sa te vaccinezi cu serul experimental.